Začínáme s e-shopem

Tak a jdeme na to. Máme skvělý produkt, potřebujeme pro něj jen e-shop a spustit distribuci. Po prvních zkušenostech s WordPressem si říkám, že to spustíme stejným způsobem.

Proč říkám spustíme? To „E“ je na konci věty správně. Protože do toho jdeme s dcerou! Jmenuje se Nicole. Veškerý obsah, který bude na e-shopu, je celý její produkt. Celý ho vymyslela, rozeběhla, začala distribuovat a prodávat. A musím jí pochválit. Má výsledky, první prodeje a první vlastní vydělané peníze. Jde jí to. Má výsledky a cítí, že se chce posunovat dál.

Takže jdeme na to. Doména a Webhosting je jak z rychlíku, nic složitého, název domény je dávno rozmyšlený a tak to jde jedna radost. Hoši od Wedosu spouští obojí a za 40 minut stojíme u nápisu „webhosting aktivní“.

Už jsem chytřejí, jako první spouštím HTTPS generování, mezitím rychle nasázím pár prvních emailových adres, ať má Nici něco vlastního hned od počátku. Neodolám a poštu nastavím ještě na telefon, rychlá konfigurace SMTP a IMAP. Pak konečně spustím nagenerování WordPressu a jdeme na eCommerce.

Jako platformu rychle mezitím vyberu a proč to nepřiznat přes google vyhledávač a pár videí na youtube, nakonec vybírám platformu – WooCommerce.

Při instalaci přeskakuji doplnění o firmě, to snad uděláme později – zatím ukládám do Bookmarku.

Instaluji první Themes – „Blocksy“. Potom ještě WP Mail a naonfigurovat poštu pro odeslílání přes Wedos. Ještě k tomu donastavit DNS záznamy SPIF a dmarc. Obojí nastaveno a pošta odchází. Následuje další rychlý plugin – ochrana – rozhodnu se, že otestuji WordFence = jde se instalovat.

Po 2 hodinách je shop naistalovaný a připravený k úrpavám a dokončení. O tom jindy. Rychlý noční backup přes FTP (200 MB) a pak Update na verzi 5.7.

Chybí čeština, napojení platebních karet a vůbec spousta věcí. Zálohování, vyššíí security (=hardening). Ale prvotní základ je za námi pro zadání produktů a rozeběhnutí, naučení se a první milion to musí stačit.

Hodně zdaru Nicole! Jsem na Tebe pyšnej, drž se a vytrvej.

První podoba „prázdného“ webu čeká na svou obsahovou náplň: