Bude na čase se přesunout do IT důchodu. Nočních oprav systémů a instalací už je tak nějak nad moje síly a tak je potřeba se připravit na novou životní fázi.

Takže návrat ke kořenům, k ekonomice, počítání a využít všechny schopnosti a znalosti, které jsem prozatím získal … A cílem jsou: INVESTICE a DAYTRAIDING.

Nezačínám od nuly, zkušeností už mám na rozdávání, jen tomu teď vtisknu trochu jinou formu, než jen příležitostná investice nebo forex či komodity obchod – které po pravdě řečeno na počátcích nedopadali moc dobře. S tím vás časem také seznámím.

Ale teď tedy ta hlavní část – a proč jsem se rozhodl část této mé životní náplně zveřejnit. Rád bych vám i sám sobě ukázal, jak si s obchodováním stojím a zároveň poskytl cestu a návod pro další, kteří se někdy budou chtít věnovat Tradingu.

Mám na trading trochu jiný pohled, než měla generace přede mnou – a stejně tak, jako počítače mluvily do mého života na začátku, tak mám pocit, že mi do něj mluví i nyní – a tak se na obchody dívám trochu jinak – jako na obchody se stroji, které nesmlouvají, mají jasně nastavené „výherní“ algoritmy a chovají se tak, že jejich stopu dokážu detekovat … a tehdy přichází čas pro můj styl obchodování.

A výsledky?

Právě o ty bych se rád podělil – postupem času jsem přišel na strategii, kterou primárně obchoduju, udělám cca 1-2 obchody za den a tím je pro mě trading pro daný den vyřízený. I proto, aby mi zbyl čas na mé koníčky.

Ta strategie dostala název Z-Master Strategy a její výsledky zatím pro DAX a pro DOW.