Osobní

Můj příběh

Ruce mi přirostly ke klávesnici v roce 1983. V té době mi bylo 8 let a o Internetu ještě Česká republika tehdy netušila. K prvnímu PC AT jsem usedal v roce 1988, do ruky jsem dostal příručku programovacího jazyka Pascal.

Na základní škole jsem si na počítačích jen hrál, první aplikaci jsem hacknul jen proto, abych zapsal své jméno do Top skore u hry Pogo na ZX Spectrum. Na gymnáziu už přišli první projekty, instalace prvních BNC sítí a opojný zvuk modemu o rychlosti 9.600 bps. 

S nástupem na vysokou mě začli zajímat propojení sítí a groupware nástroje. Vše jsem měl šanci si osahat při zavádění internetu na koleje VŠE, napsáním prvních aplikací pro evidenci plateb kolejného a elektrospotřebičů. Začínám školit a posunuji se směrem k administraci systémů a získáváním certifikací na systémy Microsoft a Lotus Domino (později IBM). Vysokou školu zakončuji zavedením groupware na celé vysoké škole ekonomické (VŠE) a školením, kdy mezi posluchači sedí moji profesoři – vedoucí katedry IT a administrátoři.

 Po vysoké škole (1999) střídám pár společností, ve kterých vetšinou končím jako společník (jedná se o menší s.r.o.) a pomáhám jejich rozvoji. V té době zřizuji první Education Centre for IBM Software  v České republice, řídím vývoj software pro servisní středisko Nokia telefonů, podílím se na migraci IT systémů při sloučení Price Waterhouse a Coopers & Lybrand, zavádím výpůjční systém auditorských spisů v Ernst & Young, V roce 2006 opouštím společnost M-Com a nastupuji do IIBM Česká republika.

Během působení v IBM se podílím na rozvoji produktů Lotus v České a Slovenské republice. Během této doby zavádím systémy i dalších zemích, jako např. v Anglii a v Číně. Poslední rok svého působení se podílím na řízení činností softwarové skupiny v regionu CEEMEA (Central Europe, East, Middle East & Africa). 

 Po překonání zdravotních obtíží v roce 2009/2010 se přesouvám na zákaznickou stranu, a to navíc do státní správy – na úřad Městské části Praha 1, kde jako poradce nechávám zřídit Odbor Informatiky a řídím projekt Outsourcingu IT v hodnotě přesahující 100 mil. Kč. Následně nastupuji do pozice vedoucího odboru Kanceláře starosty, od roku 2018 vykonávám funkci pověřence pro ochranu osobních údajů (GDPR).

 Od roku 2019 nastupuji do společnosti AEC, která se zároveň stává členem uskupení Aricoma Group, spadajícího pod finanční skupinu KKCG. Mou primární činností je prodej security řešení do skupiny KKCG. Od roku 2020 řídím divizi bezpečnostního dohledového centra – Cyber Defense Center.

Mimo uvedené aktivity jsem společníkem a jednatelem společnosti Apela s.r.o., která poskytuje služby pronájmu reprezentativních prostor a organizace společenských a golfových událostí. Další aktiviy poskytuji ve spolupráci se společností Prague Global Services, s.r.o.

Reference & Postřehy

Když to nikdo neocení, tak to není potřeba dělat

„Poptávali jsme sice něco jiného, ale Váš přístup a návrh řešení byl o tolik výhodnější a efektivnější, že jsme ho nemohli odmítnout.“

Matěj Jambrich

Ernst & Young, IT head

„Nastavit Wifi v celém domě se nám pokoušelo bezúspěšně nastavit několik společností. Až Vám se to povedlo. Proč? „

Šárka Grossová

spokojený zákazník

„Můžu si ten Váš domácí rack vyfotit? Dlouho jsem neviděl takhle srovnané kabely, popsaný každý detail a vše bez jediné výtky.“

Michal Kloubec

technik Internet providera při zapojování optiky v domácím racku

Co pro Vás mohu udělat?

Žádný problém není tak malý aby ho nešlo popsat. A žádný problém není zase tak velký, aby ho nešlo vyřešit.

Máte potíže se svým soukromým nastavením iCloudu v telefonu, nevíte zda a kam se Vám synchronizují kontakty v telefonu? Máte pocit, že Vám to nikdo nedokáže rozumně vysvětlit? Bojíte se, kdy příjdete o svá data, protože nezálohujete? Potřebujete synchronizovat dokumenty mezi více počítači?

V každé domácnosti se najde důvod k tomu, abychom něco společně vylepšili. Opravili špatně nastavený a nezabezpečený router, nebo nahradili množství ovladačů elektronickým hlasovým asistentem, nebo vytvořili centrální úložiště fotek a jeho pravidelné zálohy do Cloudu. Stačí se zepat, co potřebujete řešit a já Vám to buď rovnou podle současných best practise pomůžu nastavit, nebo vám to vymyslím na míru.

Jste firma a chtěli byste propojit lokality? Nevíte, jak se bránit hackerům a netušíte, zda je Vaše síť dostatečně zabezpečená? Potřebujete nastavit systém zálohování tak, aby Vás neohrozil Ransomware? Jste malá právnická společnost a chcete snadno vyhledávat ve svých dokumentech, digitalizovat vše z papírové podoby do elektronické? 

Moje zkušenosti z velkých společností se vždy snažím promítnout i na ty malé. Baví mě vymýšlet řešení pro malé organizace, pro hostely, startující e-shopy, pro lékařské ordinace, pro zákazníky, kteří svůj business teprve rozebíhají. Baví mě se nacházet řešení, kde je zachován rozumný poměr cena/výkon. Pokaždé se vžívám do role zákazníka a hledám takové řešení, které bych navrhl i sám pro svou vlastní společnost.

Když se ztratíte v modením digitálním světě, tápete v množství aplikací a sociálních sítí. Když netušíte, jaké heslo k čemu používáte. Když se nemůžete dostat ke svému účtu, nebo k účtu některého člena rodiny.

Od roku 2020 poskytuji novou formu služby pro soukromé osoby – konzultace v oblasti Sociálních sítí a osobních dat, a to zejména s ohledem na právní služby spojené s obnovou přístupu k hacknutému účtu, smazání uživatelských profilů, ke kterým nemají po úmrtí pozůstalí přístup, nastavení systémů tak, aby byly schopny nasdílet hesla v případě vážné životní situace, např. autonehody, atd.

Potřebujete poradit?

Neváhejte se na mě obrátit. Řeším malé a drobné uživatelské problémy – jako např. automatické zálohy fotek telefonu po připojení k domácí Wifi, stejně tak jako clustering IBM Domino serverů.