Quick Launch na Win 10

Launchy nahrazuje ...

Dlouhou dobu jsem na platformě Windows používal aplikaci Launchy. Kdo nepracoval na Macu, tak možná netuší … 

Jednou z famozních klávesových zkratek na Macu je ALT + SPACE, který vám nabídne lištu – lištu na spuštění programů, na vyhledání souborů, na výpočty nebo jen přepočet měny. Umí toho opravdu hodně. Ale i tak ho mám na Macu nahrazen utilitou Bartender. 

Ale co na Windows? Tady mi dlouho chyběla stejná zkratka a spuštění obdobných funkcí. Před lety jsem našel aplikaci Launchy, a dodnes jsem jí používal. Nicméně dnes došlo na výměnu, Launchy už dlouho nebyl aktualizovaný a veze, která šla se mnou byla 2.6 beta 2. 

Flow Launcher

Na tuhle aplikaci jsem narazil nedávno a na první pohled se mi zalíbila – jednak byla graficky „přítulná“ a navíc pluginy a chuť zase něco otestovat nakonec zvítězila. A nelituju. Od prvního momentu funkční, rychlá, responzivní – takže Flow Launcher, ve verzi 1.9.3.

Pokud jste ještě nezkoušeli – stáhněte a spusťe. Pozor, je to strašně návykové. Takhle spouštím programy – např. Word, ale i např. vyhledávání na google – namísto abych se někam přesouval kliknu na „:“ dvojtečku a hned píšu… O zbytek se postará Flow Launcher a Google. 

Nicméně Launchy si nechávám stažené, vývojář už za další verze bude chtít platit, takže se utilita ještě může někdy hodit. 

Ale u mě to vyhrál Flow Launcher a tak s ním doufám chvilku zůstanu.