Výsledky Z-Master strategie - DOW

Strategie vyvinutá na 5 minutových grafech, poplatná jen určitému setupu a obchodovaná pouze ve dnech s min. mírou volatility pro dosažení výsledku min. 35 pips.

Nastavení strategie: 

  • Risk na 1 obchod: 0,65%
  • Risk na 1 den: 4,9%

                  (Account No. 4 je nastaven na 1% risku a risk na 1 den na 11%.)

Výsledky jsou zobrazeny po odečtení brokerských poplatků.


V průběhu června byly obchody s menší volatilitou a docházelo k rejich realizaci až v pozdějších odpoledních hodinách. Po 8 měsících back-testů došlo ke ztrátě na fundovaném účtu. Tato anomálize z 26.06.2023 byla způsobena nedotvořením formace (nízká volatilita) a sepnutí dvou SL. Dle statistického modelu by mělo dojít k úhradě ztráty po 17 dnech obchodování a tedy zbylých 140 dní mezi další (předpokládanou anomálii) by mělo dojít za 140 dní. Nicméně poučení je takové, že ve dnech s nedotvořenou formací, malým rozsahem range či malou volatiolitou se obchodům raději vyhnu, než abych způsobil ztrátu. Výsledná měsíční ztráta není nijak zásadní (-cca 4,36%) a předpokládáme její „smazání“ v následujícím měsíci. 

Komentáře k obchodům:

  • 30 – range natvořená později než obvykle, obchod raději pouze části účtu a s menším rizikem
  • 29 – neobchodoval jsem – příliš blízko market ke vstupu, na testu: TP se vybíralo ručně – předčasně, následně došlo až na plný TP